Litteraturens Spotify?

Såg precis den här artikeln hos E24!. Låter ju bra, förutom det här med att en del förlag vill ha en egen lösning. Hela grejen med Spotify är ju att allt finns på samma ställe, så om man ska börja ha olika program för olika förlag tror jag knappast att det kommer att bli någon litteraturens Spotify.

Detta inlägg publicerades i Bokbranschen. Bokmärk permalänken.

4 kommentarer till Litteraturens Spotify?

  1. Johan Lindback skriver:

    Läste också just den där artikeln, så jag tänkte skriva ett inlägg om den tills imorgon. Väldigt intressant faktiskt, ska bli spännande att se hur det kommer att fungera.

  2. Angelika skriver:

    Det låter som en kul idé ändå, får se hur det funkar i verkligheten 🙂

  3. Charlotte Ekbom skriver:

    Kul att läsa din blogg. Lycka till med ditt skrivande 🙂

  4. Bokomaten skriver:

    Visst är det en rolig grej ändå? Även om många gillar pappersboken fortfarande (jag) så behöver man ju inte läsa allt så. I den artikel jag läste om saken så framkom det inte att flera förlag ville ha egna lösningar, vilket ju är idiotiskt. Jag menar, hur många vet vilket förlag en bok är utgiven på egentligen? Man vet författare och titel snarare. Om ens det.=)

Kommentera

Fyll i dina uppgifter nedan eller klicka på en ikon för att logga in:

WordPress.com-logga

Du kommenterar med ditt WordPress.com-konto. Logga ut /  Ändra )

Twitter-bild

Du kommenterar med ditt Twitter-konto. Logga ut /  Ändra )

Facebook-foto

Du kommenterar med ditt Facebook-konto. Logga ut /  Ändra )

Ansluter till %s